Zdjęcie: Materiały prywatne

Rodzina 35-latka z Niechobrza nie traci nadziei, że mężczyzna żyje. Nie ma bowiem pewności, czy utonął on w stawie. 

W poniedziałek strażacy wznowili poszukiwania zaginionego 35-letniego Damiana Stachowicza. Z pierwszych informacji wynikało, że mężczyzna w niedzielę utonął w stawie w Niechobrzu niedaleko Rzeszowa. Wieczorem płetwonurkowie sprawdzili dno stawu, ale bez rezultatu. W poniedziałek dno zbiornika strażacy sprawdzają przy pomocy sonaru.

W poniedziałek skontaktowała się z nami żona Damiana Stachowicza – Ewelina Stachowicz-Świder. Kobieta twierdzi, że nie ma 100-procentowej pewności, że jej mąż utonął w stawie. Podobno ktoś widział, jak Damian Stachowicz wyszedł z wody, co rodzinie 35-latka daje nadzieje, że mężczyzna żyje. 

– Dalej go szukamy – mówi Ewelina Stachowicz-Świder. Damian Stachowicz ostatni raz kontaktował się telefonicznie z rodziną o 14:30. Policja potwierdza, że swoich poszukiwań mężczyzny nie koncentruje tylko do akwenu. – Sprawdziliśmy rejon przyległy do zbiornika oraz brzegi pobliskiej rzeczki – mówi nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Do poszukiwań zaangażowano również psa tropiącego. Funkcjonariusze sprawdzili także okolice sklepów i przystanków autobusowych. Jak na razie, bez efektu. Mężczyzny nie udało się odnaleźć. Rodzina Damiana Stachowicza wynajęła prywatnego drona, który ma pomóc w odnalezieniu 35-latka z Niechobrza. 

Policja o zaginięciu Damiana Stachowicza została powiadomiona w niedzielę po południu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna ok. godz. 12:00 spotkał się ze znajomym. Dwie godziny później 35-latek poszedł popływać w pobliskim stawie. Po jakimś czasie, jego znajomy wrócił do domu. 

– Około godz. 17:00 ponownie przyszedł nad staw. Na brzegu zauważył ubranie należące do 35-latka. Ponieważ kolegi nigdzie nie było, zawiadomił służby – dodaje nadkom. Szeląg. Poszukiwania mężczyzny nadal trwają. Poniżej, na prośbę jego żony, publikujemy zdjęcia zaginionego.

W poniedziałek po południu zrobiła to także Komenda Miejska Policji w Rzeszowie. Damian Stachowicz ma 180 cm wzrostu, waży około 70 kg, ma szczupłą budowę ciała, włosy krótkie koloru blond, uszy przylegające, uzębienie pełne. Brak znaków szczególnych.

Wszystkie osoby, które wiedzą, gdzie może przebywać Damian Stachowicz, proszone są o kontakt osobisty bądź telefoniczny z policjantami Komisariatu Policji w Boguchwale, ul. Suszyckich 31, tel. (17) 858 3371, albo dyżurnym KMP w Rzeszowie, tel. (17) 858 33 10 lub 112.

AKTUALIZACJA: W poniedziałek ok. godz. 15:30 ze stawu płetwonurkowie wyłowili ciało 35-latka. Więcej – TUTAJ.

Zdjęcie: Materiały prywatne
Zdjęcie: Materiały prywatne

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama