Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Kolejna rzeszowska uczelnia przechodzi na zdalne nauczanie. Powodem jest rozwijająca się pandemia i coraz więcej zachorowań na COVID-19 wśród studentów i pracowników uczelni.

– Taka forma zajęć będzie obowiązywać od poniedziałku, 6 grudnia – poinformowała w czwartek Grażyna Bochenek, rzecznik Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Ale jest wyjątek, zajęcia na kierunku pielęgniarstwo, które wymagają obecności studentów na uczelni, będą realizowane stacjonarnie. – Oczywiście z zachowaniem wymogów sanitarnych – dodała rzeczniczka WSIiZ.

Tak będzie do końca semestru zimowego. Dlatego też, w przypadku zajęć realizowanych zdalnie, również egzaminy i zaliczenia zostaną przeprowadzone w tej formie. Dla zajęć realizowanych stacjonarnie, egzaminy i zaliczenia będą w formie tradycyjnej.

Studenci WSIiZ do tej pory mieli zajęcia w trybie hybrydowym. Wykłady dla dużych grup były w formie zdalnej, natomiast pozostałe zajęcia dydaktyczne – tradycyjnie, w siedzibie uczelni.

W poniedziałek, 6 grudnia, na zdalne nauczanie – choć z wyjątkami, przechodzi także Uniwersytet Rzeszowski. Politechnika Rzeszowska czeka na rozwój sytuacji pandemicznej

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama