Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

Tradycji stanie się zadość. 6 stycznia w Rzeszowie odbędzie się Orszak Trzech Króli. Ale tym razem tylko na terenie parafii ojców pijarów. 

– To w odruchu serca – mówi ks. Paweł Nejman, proboszcz parafii św. Józefa Kalasancjusza. – Dowiedzieliśmy się, że głównego rzeszowskiego orszaku nie będzie, więc organizujemy w naszym skromnym wymiarze. – Żeby w Rzeszowie podtrzymać orszakowego ducha – dodaje Damian Ruszel, jeden ze współorganizatorów orszaku. 

Te uliczne jasełka przez 8 lat kolejnych lat w Rzeszowie organizowała fundacja Akademia Szczęśliwej Rodziny. Z każdym kolejnym rokiem z coraz większym rozmachem. W ostatnim orszaku, który w Rzeszowie odbył się w 2020 roku, przez miasto maszerował około piętnastotysięczny tłum.

Później była pandemia i ze względu na obostrzenia przez dwa kolejne lata orszaku nie było. A w tym roku nie miał kto się zająć organizacją tak wielkiego widowiska. 

Dlatego będzie w wersji parafialnej. Rozpocznie się o godz. 13:00 przed wejściem głównym do szkoły pijarskiej przy ul. Bałtyckiej. Tam zostanie odegrana pierwsza scena biblijna – Rozporządzenie cesarza Augusta.

Orszak i Trzej Królowie reprezentujący Europę, Azję i Afrykę prowadzeni będą przez gwiazdę. Na trasie zostaną przedstawione jeszcze dwie sceny jasełkowe: Walka Dobra ze Złem, a przy klasztorze sióstr karmelitanek Dwór Heroda.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Przed godz. 14:00 pochód dotrze do kościoła parafialnego przy ul. Lwowskiej. Tam będzie pokłon Trzech Króli. Autorką scenariusza jest Agnieszka Przywara, która pisała teksty także do poprzednich rzeszowskich orszaków. Na koniec odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Małego Chóru Kalasancjusza.

Dla uczestników orszaku parafia kupiła 900 papierowych koron. Krawcowe kończą już szycie strojów dla aktorów. We wszystkie role wcielą się parafianie. 

„Parafianie, Sympatycy, Goście, uczniowie szkół, będzie nam miło, jeśli zaszczycicie Orszak swoją obecnością i podzielicie się świadectwem wiary we Wcielonego Boga i życia we wspólnocie rodzinnej” – napisali na swojej stronie ojcowie pijarzy.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama