Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News
Reklama

Dopiero w trzecim podejściu udało się wyłonić wykonawcę żłobka „Calineczka”, który stanie przy ul. Zielonej na os. Drabinianka w Rzeszowie. Inwestycja będzie kosztowała prawie 6 mln zł.

Poszukiwania wykonawcy żłobka na os. Drabinianka rzeszowski magistrat rozpoczął jeszcze we wrześniu ub. r. Dwukrotnie zakończyły  się one fiaskiem, bo albo nikt się do przetargu nie zgłosił, albo firmy życzyły sobie zbyt wiele za swoje usługi.

Ostatecznie „Calineczkę” wybuduje konsorcjum firm: Grupa Handlowa Feniks z Boguchwały oraz Zakład Remontowo-Budowlany Jan Ciepły z Rzeszowa. Ratusz umowę opiewającą na 5,6 mln zł podpisze z wykonawcą 8 marca.

– Do przetargu zgłosiło się 11 firm. Ceny, które zaproponowały, mieściły się w przedziale 5,6 mln zł – 7,8 mln zł. Wybraliśmy ofertę najtańszą, ponieważ ona spełniała wszystkie nasze oczekiwania – wyjaśnia Urszula Kukulska, dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Według planu, firma na plac budowy ma wejść jeszcze w tym miesiącu. Konsorcjum, które wybuduje żłobek, zdeklarowało również, że budynek postawi do 1 listopada br. Gdy ruszą prace budowlane  ratusz ogłosi również przetarg na wyposażenie placówki.

– Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i nie będzie żadnych opóźnień żłobek uruchomimy już w grudniu – wyjaśnia Elżbieta Dyś, dyrektor Miejskiego Zarządu Żłobków w Rzeszowie.

W „Calineczce”  na maluszki do lat 3 będzie czekało 120 miejsc. – Jestem przekonana, że te miejsca bardzo szybko się wypełnią, ponieważ na os. Drabinianka mamy 700 dzieci w wieku żłobkowym – mówi dyrektor Dyś.

Zapisy do żłobka ruszą prawdopodobnie od października. Budynek nowej placówki będzie parterowy, jego powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 1,1 tys. m kw. W placówce będą sypialnie, bawialnia, jadalnia połączona z dużym przestronnym wielofunkcyjnym pomieszczeniem do zajęć dydaktycznych dla najstarszych dzieci.

Każda grupa będzie miała także swoją oddzielną łazienkę. O budowę placówki  na os. Drabinianka prosili sami mieszkańcy. „Calineczka” ma być czynna przez cały rok od poniedziałku do piątku od godz. 6:00 do 17:00.

W Rzeszowie obecnie jest osiem miejskich żłobków, w których jest 1055 miejsc. Wszystkie są zapełnione.

Żłobek przy ul. Zielonej ma być podobny do tego, który ratusz uruchomił w styczniu 2015 r. przy ul. Błogosławionej Karoliny.

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: