Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego podjął decyzję o uruchomieniu 9 szpitali tymczasowych dla chorych na COVID-19. Jeden z nich powstanie na Podkarpaciu?

„Na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego została podjęta decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w 9 województwach: dolnośląskim, lubuskim, mazowieckim, opolskim, podkarpackim, pomorskim, śląskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim” – ogłosiło we wtorek na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Czy w Rzeszowie powstanie zatem drugi szpital tymczasowy? Przypomnijmy, że jeden działa już w nowym skrzydle szpitala MSWiA. Obecnie leczy się w nim 30 pacjentów, z czego trzech wymaga wsparcia respiratorem. Wolnych łóżek covidowych pozostało w ośrodku tylko 8.

– Nie ma planu otwarcia drugiego szpitala tymczasowego – dementuje Michał Mielniczuk, rzecznik wojewody podkarpackiego. – Komunikat resortu zdrowia oznacza, że uruchomione zostaną te szpitale tymczasowe, które są, ale mają status pasywny, oraz zwiększenie bazy łóżkowej w już funkcjonujących szpitalach tymczasowych – tłumaczy Mielniczuk.

Szpital tymczasowy w Rzeszowie, który przyjmuje pacjentów chorych na COVID-19 od listopada 2020 roku, należy do tej drugiej kategorii. – Wkrótce uruchomimy kolejny moduł 28 łóżek, z czego część będzie wyposażona w respiratory. Docelowo możemy stworzyć 160 miejsc dla pacjentów zakażonych koronawirusem – mówi Michał Mielniczuk. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama