50-procentową skutecznością wykazali się siatkarze Asseco Resovii w drugim przegranym meczu o mistrzostwo Polski z PGE Skrą Bełchatów. Trzeci mecz w niedzielę w Bełchatowie.

Asseco Resovia jest w niezwykle trudnej sytuacji. Jeśli wtorkowa porażka (2-3) przyszła po pasjonującej walce, to w drugim meczu resoviacy właściwie nie mieli nic do powiedzenia. Początki dwóch pierwszych setów wyglądały koszmarnie. Nim resoviacy zorientowali się, co się dzieje na boisku, przegrywali już 0:5, a na pierwszą przerwę schodzili przegrywając sześcioma punktami (2:8). Resovia rzuciła się w pogoń za Skrą, co udało się w drugiej części meczu. Doprowadziła do remisu 17:17, a pod koniec wyszła na pierwsze w tym meczu prowadzenie 24:23. Ale Skra była po prostu lepsza. Pod siatką pierwsze skrzypce grali Wlazły i Antiga. Set zakończył się ostatecznie wygraną gości 24:26.

Drugi set wcale nie zaczął się lepiej. Skra szybko zdobyła prowadzenie 0:3.  Grający z rozmachem bełchatowianie bez problemów podwyższyli je na 5:11. Skra w drugiej części meczu wyszła na prowadzenie 17:23 i było już wiadomo, że gościom w tym secie nic złego się nie stanie. W końcówce asem serwisowym popisał się Antiga, dzieła zniszczenia dopełnił Wlazły. Bełchatowianie zdemolowali resoviaków 17:25.

Początek trzeciego seta wskazywał, że siatkarze Resovii jeszcze w tym meczu powalczą, gdy prowadzili 2:0. Ale to wszystko, na co było stać resoviaków. Siatkarze Skry szybko odskoczyli gospodarzom. Na pierwszą przerwę techniczną zeszli z 3-punktową przewagą. Kolejne minuty tylko potwierdzały dominację bełchatowian. Wyniki podwyższyli na 10:16, a potem już tylko bawili się z gospodarzami, by ostatecznie wygrać 15:25 i cały mecz 0-3. Graczem meczu został Mariusz Wlazły.

Siatkarze Skry są już od krok od złotego medalu mistrzostw Polski. Brakuje im już tylko jednego zwycięstwa. Trzeci mecz zostanie rozegrany w niedzielę w Bełchatowie.

Statystyki Asseco Resovii ze środowego meczu:

– najwięcej punktów zdobyli Konarski (17) Lotman (9), Nowakowski, Penchev (po 6).

– skuteczność ataku: 50% (Konarski 60%, Lotman 50%, Nowakowski 67%, Penchev 46%)

– przyjęcie zagrywki: poz. 44/ exc.21 (Ignaczak 56/28, Lotman 45/23, Penchev 29/12)

– bloki: 3 (Nowakowski, Konarski, Kosok)

– zagrywki punktowe: 3 (Konarski, Nowakowski, Schops)