Zdjęcie: KWP Rzeszów
Reklama

Policjanci zaczęli urządzać nie tylko „trzeźwe poranki”, ale również „trzeźwe popołudnia”. To pokłosie sobotniej tragedii w Stalowej Woli, gdzie pijany kierowca audi doprowadził do wypadku, w którym zginęło małżeństwo.

Akcję „Trzeźwe popołudnie” na podkarpackich drogach przeprowadzono w środę. Trwała od godz. 14:00 do 22:00. Policjanci w tym czasie masowo sprawdzali stan trzeźwości kierowców. Skontrolowali ponad 8,5 tys. kierowców.

– Policjanci ujawnili 53 kierujących, którzy pili wcześniej alkohol. U 23 kierujących badanie wykazało ponad 0,5 promila. Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 30 odpowie za wykroczenie – informuje podkarpacka policja.

Alkohol jest jedną z głównych przyczyn wypadków, niejednokrotnie tych najtragiczniejszych w skutkach. – Każdy, kto zdecyduje się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających, może być potencjalnym sprawcą – mówią policjanci. 

I apelują do wszystkich, którzy widząc, że nietrzeźwy wsiada za kierownicę, nie pozwolili mu na jazdę. –  Chronimy przed nieszczęściem nie tylko jego, ale i tych, których może spotkać na swojej drodze – podkreśla KWP Rzeszów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama