O zachowanie trzeźwości przez cały rok apelowali w poniedziałek (1 września) działacze Rzeszowskiego Porozumienia na rzecz Trzeźwości.

[Not a valid template]

 

Pikieta odbyła się na ulicy 3 Maja w Rzeszowie. Kilku działaczy Porozumienia na czele z jego przewodniczącym Waldemarem Sikorą zachęcali przechodniów do zerwania z nałogiem.

Pikiecie towarzyszyły hasła: „Rzeszów promotorem trzeźwości”, „Od piwa niech będzie wolna nasza piękna młodzież szkolna”, „Od piwa niech będą wolne wszystkie zabawy szkolne”.

Pikietę zorganizowano z okazji zakończonego w sierpniu miesiąca trzeźwości. – Mówimy: abstynecja w sierpniu, ale cały rok trzeźwość. Będziemy to hasło propagować – zapowiedział Waldemar Sikora. Oprócz haseł antylkoholowych, były też i takie, które dotyczyły rozpoczętego roku szkolnego.

– Niesie on wiele kontrowersyjnych projektów. Występujemy w obronie tradycyjnego wychowania: trzeźwości, patriotyzmu, czystości, prorodzinnego, które nie jest demoralizacją. Bronimy też nauczycieli, jako ludzi sumienia. Powinni mieć prawo do klauzuli sumienia. Kto jest o zdrowych zmysłach, nie przejdzie od wiary do bezbożności. Nie wymagajmy od nauczycieli, żeby stracili zmysły – mówił Sikora.

Działaczom Rzeszowskiego Porozumienia na rzecz Trzeźwości nie podoba się duża liczba imprez w mieście, na których można napić się piwa. Nie podobają im się też ogródki piwne w rzeszowskim Rynku.

– Zauważamy tendencję do rozpijania mieszkańców – uważa Waldemar Sikora.

Zainteresowanie pikietą było niewielkie. – Ludzie przechodzą i śmieją się – komentowała młodzież.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama