Podkarpaccy policjanci sprawdzili stan trzeźwości prawie 11,5 tys. kierowców podczas akcji „Trzeźwy poranek”. 58 kierowców było pod wpływem alkoholu.

Akcję „Trzeźwy poranek” policjanci na podkarpackich drogach przeprowadzili w niedzielę. Kontrole kierowców zaczęły się o godz. 5:00. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.

Policjanci skontrolowali w tym czasie 11 425 kierowców. Ujawnili 58 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 26 kierujących badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

– Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 32 odpowie za wykroczenie. Policjanci zatrzymali także 45 uprawnień do kierowania – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Niedługo po rozpoczęciu akcji, jedną z pierwszych osób, które zostały zatrzymane do kontroli była 43-letnia kobieta kierująca peugeotem. Funkcjonariusze zatrzymali ją w Trzebownisku koło Rzeszowa. Kobieta miała ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Próbowała ukryć swoją tożsamość. W trakcie kontroli podała nazwisko innej osoby.

Kobieta została przewieziona do komendy, gdzie po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 43-latka jest… poszukiwana listem gończym. Została zatrzymana w policyjnym areszcie.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama