Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Pięciu nietrzeźwych kierowców zatrzymali w piątek na podkarpackich drogach policjanci podczas akcji „Trzeźwy autobus”. Wśród pijanych był m.in. kierowca autobusu, który przewoził 10 osób.

Policyjna akcja rozpoczęła się o godz. 5:00 i trwała cztery godziny. W tym czasie funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości ponad 4 tys. kierowców autobusów i busów przewożących pasażerów. Ujawnili pięciu kierujących w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu.

– Czterech z nich miało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Jeden kierujący odpowie za wykroczenie. Policjanci zatrzymali też pięć uprawnień do kierowania – poinformował Bartosz Wilk z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W trakcie akcji około godz. 6:00 na ulicy Krakowskiej w Rzeszowie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę autobusu marki Autosan, którym kierował 59-letni mężczyzna. Autobusem podróżowało 10 osób. Okazało się, że kierowany był pijany, miał 0,7 prom. alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu grzywna, do dwóch lat więzienia, może też stracić prawo jazdy nawet na 10 lat.

(ram)

Redakcja#@rzeszow-news.pl

Reklama