Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

63 nietrzeźwych kierowców zatrzymali podkarpaccy policjanci podczas poniedziałkowej akcji „Trzeźwy poranek” na drogach naszego województwa. 

Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, w ciągu kilku godzin funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali 13131 kierowców. Ujawnili 63 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 28 z nich badanie wykazało ponad 0,5 promila. 

– W związku z tym kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 35 odpowie za wykroczenie – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. 

W samym Rzeszowie i w powiecie rzeszowskim skontrolowano 1057 kierowców. Dwóch miało powyżej 0,5 prom. alkoholu w organizmie. To 38-letni kierowca citroena, którego zatrzymano w Hermanowej i 40-letni kierowca hondy, który wpadł w Nienadówce. 

Policjanci z rzeszowskiej komendy miejskiej zatrzymali też sześciu kierowców, którzy mieli poniżej 0,5 promila alkoholu w organizmie. Oni odpowiedzą za wykrocznie. – Wszystkim ośmiu kierowcom zatrzymano prawa jazdy – mówi nadkom. Adam Szeląg, rzecznik KMP. 

Policja po raz kolejny przypomina, że pijani kierowcy stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. – Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację – podkreśla podkarpacka policja. 

(ram)

'redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama