43 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po wypiciu alkoholu, zatrzymali podkarpaccy policjanci podczas porannej akcji „Trzeźwy poranek”. Zatrzymali prawa jazdy 34 osobom.

Policyjna akcja rozpoczęła się o godz. 4. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Policjanci skontrolowali w tym czasie 19 478 kierowców.

Tuż przed godz.7 w Jarosławiu na ul. Kruhel Pełkiński policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę łady. Wynik badania stanu trzeźwości pokazał, że 38-letni obywatel Ukrainy miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, odpowie za to przestępstwo w trybie przyśpieszonym.

W sumie policjanci ujawnili 43 kierowców, którzy wcześniej pili alkohol. U 20 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila, oni poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostali odpowiedzą za wykroczenie.

W czasie policyjnej akcji funkcjonariusze zatrzymali także 34 prawa jazdy.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama