Reklama

To bilans policyjnej akcji „Trzeźwy poranek” na podkarpackich drogach. Funkcjonariusze ujawnili 50 kierowców, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu.

[Not a valid template]

 

Akcję „Trzeźwy poranek” podkarpaccy policjanci przeprowadzili dziś rano. Zaczęła się o godz. 4:00. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Policjanci skontrolowali w tym czasie ponad 17 tys. kierowców.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie na ulicy Lubelskiej w Rzeszowie zatrzymali do kontroli kierującą fiatem croma. Jak się okazało, 23-letnia kobieta była pijana, miała 1,57 promila alkoholu w organizmie.

W Szówsku w powiecie jarosławskim policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierującego audi A6. Badanie 30-letniego mieszkańca Jarosławia pokazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze ujawnili 50 kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu, zatrzymali też 45 praw jazdy. U 20 kierujących pojazdami badanie wykazało ponad 0,5 promila. Oni poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostali za wykroczenie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: