„Trzeźwy poranek” nie taki trzeźwy. 9 kierowców straciło prawa jazdy

Zmasowane kontrole trzeźwości kierowców na podkarpackich drogach. Z prawem jazdy pożegnało się dziewięć osób.

 

W środę podkarpacka policja przeprowadziła akcję „Trzeźwy poranek”. Od godz. 6:00 do 13:00 funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości ponad 20 tys. kierowców. W tym czasie wyłapali 15 kierowców, którzy wcześniej pili alkohol.

U sześciu kierowców badanie wykazało, że mają oni powyżej pół promila alkoholu, co oznacza, że odpowiedzą oni przed sądem za popełnienie przestępstwa. Pozostałych dziewięciu kierowców odpowie za wykroczenie.

Wśród 15 kierowców jest trzech, którzy zostali zatrzymani na terenie powiatu rzeszowskiego: w Boguchwale, Tajęcinie i Borku Starym. W tych przypadkach dwaj kierowcy mieli odpowiednio 1,41 i 0,7 prom. alkoholu w organizmie, trzeci – 0,26 prom.

– Całej trójce zostały zatrzymane prawa jazdy – mówi Dominika Kopeć z biura prasowego podkarpackiej policji.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Policyjnej akcji „Trzeźwy poranek” towarzyszyły również działania profilaktyczne. W niektórych punktach kontrolnych, np. na ul. Lwowskiej w Rzeszowie (odcinek drogi krajowej nr 94 – stara „czwórka”) kontrolowani kierowcy mogli skorzystać z możliwości założenia alkogogli lub narkogogli i przejścia krótkiego toru przeszkód.

– W ten sposób policjanci uświadamiali kierującym, co widzi pijany kierowca i jak ważna jest trzeźwość podczas prowadzenia pojazdu – tłumaczy podkarpacka policja.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama