Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Na ponad 16 tysięcy skontrolowanych kierowców, 37 było „na podwójnym gazie” – taki jest bilans policyjnej akcji w miniony weekend na podkarpackich drogach.

Akcję „Trzeźwy weekend” przeprowadzono w piątek i niedzielę. Podkarpaccy policjanci ruchu drogowego sprawdzali trzeźwość kierowców podczas rutynowych kontroli, ale również w wyznaczonych punktach, we wszystkich powiatach naszego województwa.

Policjanci skontrolowali 16 278 kierowców. Ujawnili 37 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. – U 22 kierowców badanie wskazało ponad 0,5 promila, odpowiedzą oni za przestępstwo. Pozostałych 15 odpowie za wykroczenie – podsumowała podkarpacka policja.

Na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego zatrzymano trzech nietrzeźwych kierowców. W sobotę wpadło dwóch. Po godz. 7:00 w Jasionce policjanci zatrzymali 53-letnią mieszkankę powiatu łańcuckiego, która prowadziła volkswagena.

– Miała promil alkoholu w organizmie – mówi asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Tego samego dnia, po godz. 18:00 w Chmielniku, podczas rutynowej kontroli wpadł kierowca seata – 43-letni mężczyzna. Miał ponad 2,2 prom. alkoholu. W niedzielę o 9:30 w Rzeszowie na ulicy Sienkiewicza do policjanci do kontroli zatrzymali volkswagena golfa. 

– Kierował nim 27-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Badanie wykazało, że miał 2,5 prom. alkoholu w organizmie. Wszystkim zatrzymanym nietrzeźwym kierowcom zatrzymano prawa jazdy – dodaje rzecznik Żuk. 

Policja powtarza, by nie wsiadać za kierownicę po pijanemu, a każdy, kto to widzi, niech reaguje. – Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze – podkreśla KWP Rzeszów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama