Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

13 nietrzeźwych kierowców zatrzymali w miniony weekend policjanci na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. „Na podwójnym gazie” wpadł także rowerzysta. 

Policyjna akcja „Trzeźwość” została przeprowadzona w sobotę i niedzielę w całym województwie podkarpackim. Policjanci skontrolowali stan trzeźwości 18 248 kierowców, z czego było 51 nietrzeźwych. – 24 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a 27 za przestępstwo – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. 

W samym Rzeszowie i powiecie rzeszowskim, mundurowi skontrolowali 2001 kierowców, z czego 13 było nietrzeźwych. – 6 znajdowało się w stanie po użyciu alkoholu, a kolejnych 6 w stanie nietrzeźwości – przekazała asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Wszyscy nietrzeźwi kierowcy stracili prawa jazdy. 

Funkcjonariusze zatrzymali także nietrzeźwego rowerzystę.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Niechlubny tytuł rekordzisty przypadł 42-letniemu kierowcy mercedesa. Policjanci zatrzymali go w niedzielę, tuż przed 21:00 w Strażowie. Mieszkaniec powiatu rzeszowskiego miał prawie 2,8 prom. alkoholu w organizmie. Za jazdę po pijanemu grozi do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama