Dzięki błyskawicznej reakcji i doskonałej współpracy służb trzech młodych mężczyzn zostało uratowanych przed utonięciem w wodach Jeziora Solińskiego. Wszyscy wypadli z kajaku.

O dużym szczęściu mogą mówić dwaj 25-latkowie i ich 20-letni kolega. Wszyscy są mieszkańcami powiatu jasielskiego. Wczoraj (10 czerwca) po południu postanowili popływać kajakiem po Jeziorze Solińskim. Gdy byli w centralnej części jeziora wywrócili kajak i wpadli do wody.

Zgłoszenie o zdarzeniu odebrał policjant, który pracował w tym czasie przy konserwacji łodzi służbowej. Zdążył jeszcze zabrać jednego z ratowników z bazy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego sąsiadującej z policyjną. Wspólnie wyciągnęli z wody trzymających się kajaka mężczyzn.

Jak się okazało, tylko jeden z uratowanych mężczyzn był trzeźwy. Pozostali, w tym również 25-latek, który wypożyczył kajak, byli pod wpływem alkoholu. Mężczyzna, który świadomie złamał regulamin wypożyczalni sprzętu wodnego, został ukarany mandatem karnym.

Na początku sezonu letniego policja przypomina – z wodą nie ma żartów! – Nigdy nie wchodźmy do niej, ani nie pływajmy żadnym sprzętem pływającym pod wpływem alkoholu. Wchodzenie na głęboką wodę z płytką wyobraźnią może się skończyć tragicznie – ostrzega Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama