Policja wyjaśnia okoliczności trzech wypadków, do których doszło w niedzielę na podkarpackich drogach. Po południu w Leżajsku w zderzeniu dwóch aut cztery osoby zostały ranne.

Do wypadku w Leżajsku doszło przed godz. 16:00. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca renault na prostym odcinku drogi zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z kierowcą mazdy. W wyniku zderzenia mazda przewróciła się.

– Do szpitala przewieziono kierującego mazdą i dwóch pasażerów oraz kierującą renault – poinformowała podkarpacka policja.

Droga krajowa nr 77 relacji Leżajsk-Nowa Sarzyna przez ponad dwie godziny była zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy. W tej chwili nie ma już utrudnień.

Do dwóch innych wypadków doszło w południe. W Dylągówce w gminie Hyżne w powiecie rzeszowskim ok. godz. 11:30 motocyklista na łuku drogi stracił panowanie nad kierownicą i zderzył się  z jadącym z przeciwka kierowcą BMW. 25-letni motocyklista z urazem nogi trafił do szpitala. Zarówno on, jak i kierowca BM byli trzeźwi.

Kilkadziesiąt minut później rzeszowska policja otrzymała informacje o innym wypadku w Nosówce (gmina Boguchwała).  Ok. godz. 12:40 kierowca dostawczego iveco, jadąc drogą z pierwszeństwem przejazdu, potrącił 63-letniego rowerzystę, który jechał od Zgłobnia w kierunku Rzeszowa.

Rowerzysta został ranny, trafił do szpitala. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama