Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

TW Metals Polska, Efekt Plus oraz Heating – Instgaz – to trzy firmy, które zainwestują w Parku Naukowo-Technologicznym “Rzeszów – Dworzysko”. 

TW Metals Polska jest częścią międzynarodowego koncernu, dostawcy produktów lotniczych dla wielu czołowych przewoźników na świecie, m.in. Northwest Airlines, Continental Airlines, Delta Airlines, United Airlines, Federal Express, US Airways.

Efekt Plus z kolei jest krajowym liderem produkcji folii stretch i jednym z czołowych producentów folii w Europie. Firma działa od 10 lat.

Heating – Instgaz zaś to największa hurtownia instalacji grzewczych i sanitarnych w Rzeszowie, która posiada swoje oddziały również w województwach: lubelskim i małopolskim.

Wartość planowanych inwestycji trzech firm wynosi ponad 74 mln zł. W nowych zakładach znajdzie pracę ma znaleźć ok. 170 osób. Pieniądze (ponad 13 mln zł) ze sprzedaży w pełni uzbrojonych działek dla nowych inwestorów Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, które prowadzi park “Rzeszów – Dworzysko”, przeznaczy m.in. na drogi i mosty, służbę zdrowia oraz edukację.

– Park utworzyliśmy właśnie po to, aby inwestowały tutaj innowacyjne firmy, w tym międzynarodowe, by powstawały nowe miejsca pracy. Dzięki temu stajemy się atrakcyjnym miejscem do życia i pracy, zarówno dla młodych, wykształconych osób, jak i fachowców z wieloletnim doświadczeniem – mówi Józef Jodłowski, starosta rzeszowski. 

Obecnie na terenie parku “Rzeszów – Dworzysko” (ponad 83 ha) zainwestowało już 12 przedsiębiorstw (lista na końcu). Park położony jest blisko autostrady A4 i drogi ekspresowej S19. Cały teren sąsiaduje z magistralą kolejową E30 Niemcy – Polska – Ukraina. Teren jest w pełni uzbrojony.

– Inwestorzy mogą korzystać z ulg podatkowych, zarówno w podatku dochodowym, jak i w podatku od nieruchomości, ponieważ Park znajduje się na terenie SSE Euro – Park Mielec – przypomina Waldemar Pijar, sekretarz powiatu rzeszowskiego i koordynator projektu PNT „Rzeszów – Dworzysko”.

Przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc starostwa w pozyskiwaniu funduszy, w tym z Unii Europejskiej, oraz przy wydawaniu warunków przyłączeniowych do sieci infrastruktury technicznej na terenie Parku.

Docelowo w firmach na terenie “Dworzyska” pracę ma znaleźć około 3 tysiące osób. 

Lista firm, które zainwestowały w PNT „Rzeszów – Dworzysko”:

– CDO – CENTRUM  DREWNA I OKLEIN (meblarstwo, handel artykułami meblarskimi)

– CREUZET Polska (produkcja urządzeń do silników lotniczych)

– EFEKT PLUS (przetwórstwo tworzyw sztucznych)

– ENERGO – SYSTEM (budowa linii telekomunikacyjnych i elektroenergetycznych)

– HEATING – INSTGAZ (instalacje grzewcze i sanitarne)

– MASTERPROFI (profesjonalne urządzenia czyszczące)

– OKOFFICE RĄCZY (produkcja artykułów szkolnych i biurowych z papieru, poligrafia)

– TW METALS POLSKA (półprodukty do produkcji lotniczej)

– UNIMET (przemysł metalurgiczny)

– VISSAVI (branża odzieżowa)

– WEISS. SOLUTION (automatyka przemysłowa)

– ZIAJA Rzeszów (kosmetyka, farmacja)

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

4 KOMENTARZE

  1. Gdyby nie to że Rzeszów rośnie i pięknieje to stary pies by zakładał swój interes na Dworzysku. Więc nie widzieć korelacji między pracą prezydenta Ferenca a nowymi firmami które TU a nie gdzie indziej chcą zainwestować to błąd.

  2. Czytaj ze zrozumieniem człowieku… starostwo powiatowe tym zarządza, a nie miasto, także nie musi przepraszać. Jak już wszystko gotowe to pewnie Ferenc by chętnie przejął hahaha…

  3. Dopiero wczoraj jakis głąb bluzgał na tadzia i wykrzykiwał ze tam juz nic nie powstanie to teraz łeb spuscic i odejsc od kompa a no i tadzia przeprosic ładnie.

Comments are closed.