Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Do 279 wzrosła liczba osób zarażonych koronawirusem na Podkarpaciu – poinformowała w czwartek wieczorem Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie. 

Po godz. 17:00 Ministerstwo Zdrowia podało, że w całym kraju jest 166 nowych zakażeń koronawirusem, a 19 osób, które chorowały na COVID-19, zmarło. W Polsce liczba zakażonych aktualnie wynosi 10 511 osób, śmiertelnych ofiar jest 454. To ministerialne dane, które nie prawdopodobnie nie oddają skali zachorowań. 

Na Podkarpaciu są trzy nowe zakażenia koronawirusem. Potwierdzono je u starszej kobiety z powiatu tarnobrzeskiego (hospitalizacja), kobiety w “sile wieku” z Przemyśla (izolacja) i u młodego mężczyzny z powiatu leżajskiego (izolacja). 

Podkarpacki sanepid poinformował także, że wyzdrowiały kolejne 22 osoby: 6 osób z powiatu rzeszowskiego, 4 osoby z powiatu jasielskiego, 4 osoby z powiatu krośnieńskiego,  2 osoby z powiatu stalowowolskiego oraz po jednej osobie z powiatów: leżajskiego, łańcuckiego, ropczycko-sędziszowskiego, strzyżowskiego oraz Rzeszowa.

– Wyzdrowiała również mieszkanka innego województwa, która przebywa na terenie powiatu brzozowskiego i tam będzie wykazywana – informuje Adam Sidor, dyrektor podkarpackiego sanepidu. 

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem pozostaje 63 osoby, 4321 poddane kwarantannie, 43 izolacji domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 143 osoby, u których podejrzewa się koronawirusa. W laboratorium WSSE w Rzeszowie wykonano 7015 testów. Koronawirusa potwierdzono u 279 osób, 150 osób wyzdrowiało, odnotowano 16 zgonów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: