"Circus Paradise". Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Teatr Przedmieście przygotowuje kolejną premierę, a tymczasem proponuje nadrobić zaległości repertuarowe. – Rezerwujcie miejsca i przybywajcie, czekamy na Was – zachęca dyrektor Aneta Adamska – Szukała. 

Spektakl „Matecznik”, czyli najnowsza propozycja rzeszowskiego teatru, zostanie pokazany dwa razy – 6 i 24 lutego. Przed premierą teatr zapowiadał go tak: „Jak to jest ustąpić z roli matki, przestać matkować i tłumaczyć świat? Co to znaczy dla matki przestać? Dlaczego stanąć z boku jest tak trudno? A dorosłe córki mają dylemat: czy powiedzieć jej stanowcze „nie”, czy dalej udawać? Opowiadamy i śpiewamy o miłości, seksie i trudnej relacji matek i córek. W lekkiej formie i z dystansem”.

I jeszcze jedna ważna informacja, przedstawienie „Matecznik” bierze udział w 28. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

„Matecznik”. Zdjęcie: materiały prasowe

Jako drugi, 13 lutego, zostanie pokazany spektakl „Kiedyś Ci opowiem”. To spektakl o sile pamięci, nieuchronności przemijania, ale też o kontynuacji pośmiertnej egzystencji. O mocy opowieści, która przekazywana z pokolenia na pokolenie nadaje sens istnienia. Wreszcie, to sztuka o radości i afirmacji życia, które każdego dnia potrafi nas zaskoczyć i zachwycić.

„Kiedyś Ci opowiem”. Zdjęcie: Tadeusz Poźniak / materiały prasowe

Na 26 lutego zaplanowany jest szalony i wesoły spektakl „Circus paradise” wg tekstów Jana Potockiego i Giovanniego Boccaccia. Teatr Przedmieście zamieni  w budę jarmarczną, natomiast aktorzy staną się trupą wędrownych komediantów, którzy bawią i wzruszają prostymi, a czasem absurdalnymi opowieściami o życiu.

W ostatnią niedzielę miesiąca, 27 lutego, będzie koncert z piosenkami ze spektakli teatru oraz autorskimi kompozycjami zespołu i gości, czyli „Tonight! Przedmieście & Przyjaciele”. 

Rezerwacja biletów pod numerem: 667 714 730.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama