Zdjęcie: Czytelniczka Rzeszów News

Policjanci wyjaśniają okoliczności trzech wypadków, do których doszło w sobotę po południu w Rzeszowie i Tyczynie. W dwóch uczestniczyli motocykliści. 

Do wypadku w Tyczynie na drodze powiatowej Tyczyn – Błażowa doszło ok. godz. 14:15. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 26-letni kierowca BMW, który jechał ul. Lasek zaczął wyprzedzać inny samochód.

– Nie upewnił się, że sam jest wyprzedzany przez volkswagena. 25-letni kierowca VW, chcąc uniknąć zderzenia z BMW, zjechał na lewe pobocze, uderzył w przepust i dachował. Ranne zostały dwie osoby z VW: kierowca oraz 21-letnia pasażerka – mówi Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik podkarpackiej policji.  

Na miejsce zdarzenia przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który pasażerkę VW przetransportował do szpitala.

Zdjęcie: Czytelniczka Rzeszów News

Po południu doszło także do dwóch innych wypadków na terenie Rzeszowa. Ok. godz. 14:15 wypadek wydarzył się na ulicy Krakowskiej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Kierujący oplem astra, jadący w kierunku Świlczy, na skrzyżowaniu z ul. Ceramiczną, skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa 38-letniemu motocykliście. Ranny motocyklista został przewieziony do szpitala – mówi Marta Tabasz-Rygiel.

Pół godziny później do podobnego wypadku doszło na al. Powstańców Warszawy. 19-letni mieszkaniec Rzeszowa, który kierował toyotą, na wysokości sklepu SZiK w trakcie zawracania nie ustąpił pierwszeństwa 25-letniemu mężczyźnie, który kierował motocyklem marki Honda.

– W wyniku zderzenia, motocyklista został ranny, przewieziono go do szpitala – dodaje Tabasz-Rygiel. W wypadku ucierpiała także pasażerka toyoty. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama