Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Trzy osoby trafiły do szpitala w wyniku trzech wypadków z udziałem pieszych, do których doszło w czwartek w Rzeszowie. 

Po godz. 8:00 przy ulicy Warszawskiej 21-letnia mieszanka powiatu kolbuszowskiego, która kierowała audi, jadąc lewym pasem ruchu w kierunku centrum na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 11-letniego chłopca z Rzeszowa.

– Kierująca omijała samochody, które zatrzymały się na prawym pasie ruchu, aby udzielić pierwszeństwa pieszym – poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

11-latek z obrażeniami trafił do szpitala. Za rażące naruszenie przepisów drogowych policjanci zatrzymali 21-letniej kobiecie prawo jazdy. 

Do kolejnego wypadku doszło ok. 15:00 przy ul. Leszka Czarnego. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 26-latek z powiatu przemyskiego, który kierował fordem, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił 18-letnią mieszkankę Rzeszowa. Kobieta trafiła do szpitala.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Do podobnego zdarzenia doszło ok. 19:00 na ul. Lwowskiej. Tam kierujący nissanem, 43-letni mieszkaniec Rzeszowa, zjeżdżając z ronda Pobitno w kierunku Łańcuta, potrącił na przejściu dla pieszych 19-letniego mieszkańca Rzeszowa, którego przewieziono do szpitala.

Uczestnicy wypadków byli trzeźwi. Ich szczegółowe okoliczności wyjaśnią policjanci z referatu ds. wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym. Policjanci znów apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama