Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu kadr z filmu "Pokój nauczycielski"

W piątek (26 stycznia) w rzeszowskim kinie Zorza rozpoczyna się Tydzień Filmu Niemieckiego. Na początek „Pokój nauczycielski”, który jest nominowany do tegorocznych Oscarów w kategorii najlepszy film międzynarodowy.

Tydzień Filmu Niemieckiego jest corocznym przeglądem najnowszego kina niemieckiego, organizowanym przez Dom Norymberski w Krakowie, Instytut Goethego, Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu i Kino Zorza. 

W programie znalazły się produkcje, których autorami są zarówno mistrzowie kina, doskonale znani polskim widzom, jak i twórcy, którzy znakomitymi obrazami konsekwentnie budują swoją pozycję w filmowym świecie.

– Podejmują w nich tematy dotyczące indywidualnej, codziennej egzystencji jednostek, a także rodziny czy grupy społecznej, w której przyszło funkcjonować filmowym bohaterom – zapowiadają organizatorzy.

Tydzień Filmu Niemieckiego rozpocznie się 26 stycznia i potrwa do 1 lutego. W pierwszy dzień Zorza zagra o godz. 17:00 film „Pokój nauczycielski”, który jest nominowany do tegorocznych Oscarów w kategorii najlepszy film międzynarodowy.

Do Oscara w tej samej kategorii jest też nominowany „Perfect Days”, który Zorza zagra 1 lutego. Wszystkie filmu w ramach Tygodnia Filmu Niemieckiego będą się rozpoczynały o godz. 17:00. Bilety na seanse kosztują 10 złotych. 

Więcej informacji o przeglądzie znajdziecie na stronie: www.tydzien-filmu-niemieckiego.pl.

Program:

– 26 stycznia, godz. 17:00 – Pokój nauczycielski

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

 

– 27 stycznia, godz. 17:00 – Czerwone niebo

 

– 28 stycznia, godz. 17:00 – Black Box

 

– 29 stycznia, godz. 17:00 – Ingeborg Bachmann – podróż na pustynię

 

– 30 stycznia, godz. 17:00 – Kiedy znów będzie tak, jak nigdy nie było

 

– 31 stycznia, godz. 17:00 – Miara człowieka

 

– 1 lutego, godz. 17:00 – Perfect Days

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama