Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Niesprzyjająca pogoda pokrzyżowała szyki ratuszowi w związku z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu i festiwalem Breakout Days 2021. Część wydarzeń zostaje odwołana, niektóre zmieniają lokalizację. 

Padający deszcz spowodował, że piątkowy (17 września) koncert Nie-Bo i Piotra Nalepy w ramach Breakout Days 2021 zostaje przeniesiony do Teatru Maska (godz. 19:30), a Organka do Wojewódzkiego Domu Kultury (godz. 20:30). Oba koncerty pierwotnie miały się odbyć na parkingu hali Podpromie.

W sobotę (18 września) w związku z trwającym Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu planowano zamknąć dla samochodów część ul. Mickiewicza – od skrzyżowania z ul. Gałęzowskiego do Rynku. Ten plan został odwołany. Na ul. Mickiewicza nie odbędą się także warsztaty przygotowane przez Rzeszowski Dom Kultury. 

Ponadto, do Rzeszowskiego Inkubatora Kultury (ul. Jagiellońska 24) zostaje przeniesiony Park(ing) Days, który miał się odbyć w sobotę na ul. Jagiellońskiej – na zamkniętym dla samochodów fragmencie od skrzyżowania z ulicą 3 Maja do wysokości sklepu Żabka. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Także w sobotę planowany był koncert Gary Moore Tribute Band na Breakout Days 2021. Koncert miał się odbyć na parkingu Biura Wystaw Artystycznych (między synagogami). Koncert początkowo miał być przeniesiony do restauracji Patio Rzeszów (Grand Hotel, ul. Dymnickiego), na godz. 20:00, ostatecznie padło na WDK.

To nie koniec zmian w harmonogramie miejskich wydarzeń kulturalnych podczas najbliższego weekendu. W sobotę otwarcie tegorocznych Senioraliów Rzeszowskich i Potańcówka z najstarszą didżejką w Polsce – DJ Wiką zostają przeniesione z bulwarów do auli Zespołu Szkół Mechanicznych przy ul. Hetmańskiej 45a. Początek o godz. 16:00.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama