Zdjęcie: Pixabay

O zdrowym jedzeniu, o profilaktyce raka piersi, o walce z cukrzycą, o zdrowym trybie życia – Narodowy Fundusz Zdrowia w Rzeszowie organizuje tydzień zdrowia dla kobiet i mężczyzn. 

Jest on organizowany z okazji Dnia Kobiet (8 marca) i Dnia Mężczyzn (10 marca). – Przygotowaliśmy na cały tydzień darmowe porady i badania skierowane do wszystkich, którym zależy na swoim zdrowiu – wyjaśnia Rafał Śliż, rzecznik oddziału NFZ w Rzeszowie.

Tydzień zdrowia dla kobiet i mężczyzn będzie się odbywał w siedzibie NFZ przy ulicy Zamkowej 8. W poniedziałek (6 marca), od godz. od 10:00 do 12:00 dietetyk udzieli bezpłatnych konsultacji o zdrowym odżywianiu i jego roli w profilaktyce chorób.

– Będziemy starali się przekonać naszych klientów, że zdrowa dieta wraz z aktywnością fizyczną jest niezwykle ważna dla utrzymania dobrego stanu zdrowia – zachęca Rafał Śliż.

W środę (8 marca), od 10:00 do 12:00 dr Joanna Błajda, opiekun Studenckiego Koła Naukowego Profilaktyki Zdrowotnej Kobiet w Instytucie Nauk o Zdrowiu Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, poprowadzi wykład o profilaktyce i objawach raka piersi oraz warsztaty samobadania piersi na trenażerach medycznych. 

Kobiety otrzymają zdrowy poczęstunek, karnety do Kiosku Profilaktycznego i upominek.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W czwartek (9 marca), od 10:30 do 12:30 tematem spotkania będzie cukrzyca, nazywana też „cichym zabójcą”, który przez wiele lat może nie dawać żadnych niepokojących objawów. Przed cukrzycą mogą nas uchronić proste działania profilaktyczne.

Tego dnia eksperci z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oraz dietetyk zbadają i poinformują o uzyskanym poziomie cukru we krwi oraz omówią zasady zdrowego odżywiania.

W piątek (10 marca), od 12:00 do 14:00 spotkanie „Podaruj sobie zdrowie”. Mężczyźni w Polsce żyją krócej niż kobiety. Wpływ ma na to niezdrowy tryb życia, jak i niechęć mężczyzn do wizyt u lekarza. NFZ przypomni im o konieczności badań profilaktycznych.

Każdy mężczyzna w piątek będzie mógł wykonać badania spirometryczne i skonsultować ich wyniki. Wydarzenie to organizowane jest we współpracy z Zespołem Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie.

oprac. (pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama