Zdjęcie: Michał Biliński / Materiały prasowe
Reklama

5 grudnia w rzeszowskim klubie “Vinyl”wystąpi grupa Tymon Tymański & 3/4. Koncert z premierowym materiałem z płyty „Paszkwile”, która zostanie wydana już tej jesieni.

Rzeszów jest w gronie 10 polskich miast, w których Tymon Tymański ze swoją grupą 3/4 będzie promował płytę “Paszkwile”. Trasa rozpocznie się 18 października od koncertu w Warszawie i zakończy się 8 grudnia we Wrocławiu. 

Tymon Tymański do Rzeszowa przyjedzie 5 grudnia i wystąpi w klubie “Vinyl” (al. Piłsudskiego 31). Koncert rozpocznie się o 20:00. Bilety w cenie 40 – 99 zł na kupbilecik.pl oraz ticketos.pl.

Płyta “Paszkwile” to w istocie rzeczy solowy debiut Tymona Tymańskiego, trójmiejskiego kompozytora, tekściarza i scenarzysty. Głównym tematem albumu jest współczesna Polska i Polacy, opisani momentami bardziej poetycko, kiedy indziej szorstko i bezpardonowo.

Choć Tymański sporo miejsca poświęca polityce i kwestiom społecznym, nie brakuje piosenek bardziej osobistych. Utwór pt. “Tamte dni” dedykowany jest Robertowi Brylewskiemu, legendzie polskiej alternatywy, prywatnie – przyjacielowi i mentorowi.

Muzycznie album to charakterystyczny dla gdańskiego artysty mish-mash i soniczny kolaż: od post rocka do jazzu, od folku do ambitnej dyskoteki, od synth popu do eksperymentu. 

Koncertowi patronuje Rzeszów News.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: