Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Tysiące nowych roślin o wartości ponad 300 tys. zł nasadzone zostaną na przydrożnych pasach zieleni oraz na terenach zielonych w Rzeszowie. Prace potrwają do połowy lipca. 

Nowe rośliny pojawią się przy ul. Krogulskiego (klony polne) i w rejonie placu zabaw przy ul. Jarowej (graby pospolite). W planach jest też rewitalizacja pasa zieleni na al. Piłsudskiego, między budynkiem urzędu marszałkowskiego a Galerią Rzeszów.

– Tam, zgodnie z projektem opracowanym przez Zarząd Zieleni Miejskiej, posadzone zostaną berberysy, jałowce, sosny, róże okrywowe, szałwie omszone, rozchodniki okazałe i rozplenicie japońskie – wylicza Artur Gernand z biura prasowego magistratu. 

W mieście powstaną również zielone skwery. Pierwszy z nich urządzony zostanie na placu Farnym, a drugi przy ul. Chmaja. – Łącznie w Rzeszowie nasadzimy 43 drzewa liściaste, 1325 krzewów liściastych, 281 krzewów iglastych oraz 3874 byliny – mówi Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

Umowa na wykonanie zadania została podpisana w tym tygodniu. Jej wartość to 316 624,68 zł. Prace przy rewitalizacji pasów oraz zieleńców potrwają do połowy lipca.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Nasadzenia następcze

Aktualnie miasto prowadzi przetarg na wyłonienie wykonawcy nasadzeń zastępczych m.in. przy ul. Krogulskiego, al. I Armii Wojska Polskiego, ul. Obrońców Poczty Gdańskiej, w parku Papieskim i parku na os. Kmity.

Ogółem w ramach tej inwestycji posadzonych ma zostać 480 drzew liściastych, 136 drzew iglastych, 499 krzewów liściastych oraz 92 krzewy iglaste. Koszt zadania szacowany jest na ok. 500 tys. zł.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama