Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Tysiące nowych roślin o wartości ponad 300 tys. zł nasadzone zostaną na przydrożnych pasach zieleni oraz na terenach zielonych w Rzeszowie. Prace potrwają do połowy lipca. 

Nowe rośliny pojawią się przy ul. Krogulskiego (klony polne) i w rejonie placu zabaw przy ul. Jarowej (graby pospolite). W planach jest też rewitalizacja pasa zieleni na al. Piłsudskiego, między budynkiem urzędu marszałkowskiego a Galerią Rzeszów.

– Tam, zgodnie z projektem opracowanym przez Zarząd Zieleni Miejskiej, posadzone zostaną berberysy, jałowce, sosny, róże okrywowe, szałwie omszone, rozchodniki okazałe i rozplenicie japońskie – wylicza Artur Gernand z biura prasowego magistratu. 

W mieście powstaną również zielone skwery. Pierwszy z nich urządzony zostanie na placu Farnym, a drugi przy ul. Chmaja. – Łącznie w Rzeszowie nasadzimy 43 drzewa liściaste, 1325 krzewów liściastych, 281 krzewów iglastych oraz 3874 byliny – mówi Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

Umowa na wykonanie zadania została podpisana w tym tygodniu. Jej wartość to 316 624,68 zł. Prace przy rewitalizacji pasów oraz zieleńców potrwają do połowy lipca.

Nasadzenia następcze

Aktualnie miasto prowadzi przetarg na wyłonienie wykonawcy nasadzeń zastępczych m.in. przy ul. Krogulskiego, al. I Armii Wojska Polskiego, ul. Obrońców Poczty Gdańskiej, w parku Papieskim i parku na os. Kmity.

Ogółem w ramach tej inwestycji posadzonych ma zostać 480 drzew liściastych, 136 drzew iglastych, 499 krzewów liściastych oraz 92 krzewy iglaste. Koszt zadania szacowany jest na ok. 500 tys. zł.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: