Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Do udziału w spotkaniu zachęca Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie – w czwartek, 11 lipca, o godz. 17:00. 

Spotkanie pod tytułem „Uchodźcy, migranci i my” z dr. nauk społecznych Rafałem Cekierą odbędzie się w budynku WiMBP w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13. Rozmowę z socjologiem poprowadzi Grzegorz Boratyn, dziennikarz TVP Rzeszów. Wstęp bezpłatny.

Rafał Cekiera jest zastępcą dyrektora Instytutu Socjologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Bada migrację, kulturę i religię.

Cekiera jest autorem książek: „O pułapkach emigracyjnej lekkości”, „Emigracja jako doświadczenie Studium na przykładzie migrantów powrotnych do województwa śląskiego”, czy „Uchodźcy, migranci i Kościół katolicki”.

Rafał Cekiera publikował w czasopismach naukowych i prasie popularnej, m.in. w „Znaku”, „Charakterach”, „Więzi” czy „W drodze”.

Jest laureatem nagrody Marszałka Senatu RP w konkursie na najlepszy materiał prasowy poświęcony emigrantom (2013), zwycięzcą konkursu czasopisma „Przegląd Socjologii Jakościowej” na najlepsze zdjęcie socjologiczne roku (2019).

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Był na półrocznych zagranicznych stażach naukowych na Szent István Egyetem w Gödöllő oraz Univerzita Palackého w Ołomuńcu. Współpracował z Univerzita Komenskeho w Bratysławie, Ostravská Univerzita v Ostravě czy Evangelische Hochschule Darmstadt.

Cekiera wygłaszał swoje referaty na wielu konferencjach krajowych oraz w Belgii, Czechach, Hiszpanii, Niemczech Portugalii, Włoszech i na Węgrzech. Organizował cykliczne seminaria naukowe „Wendelinaria” w Rudzicy na Śląsku Cieszyńskim.

Rafał Cekiera jest też producentem i współscenarzystą filmu dokumentalnego „Szczęśliwe miejsce, które ma poetę” (2019).

Zdjęcie: materiały organizatorów

(RzN)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama