Klasztor oo. Dominikanów w Rzeszowie prosi o pomoc w znalezieniu sprawców zniszczenia klasztornych samochodów. Zakonnicy złożą skargę na organizatorów Rzeszowskich Juwenaliów.

„W nocy z piątku na sobotę uczestnicy juwenaliów dokonali uszkodzeń samochodów klasztornych oraz samochodów naszych gości. Prosimy o kontakt z nami innych osób poszkodowanych w tym czasie oraz osób mogących pomóc w ustaleniu sprawców tego zdarzenia” – napisali rzeszowscy Dominikanie na swoim Facebooku.

Auta porysowane na całej ulicy

O. Artur Gałecki mówi, że zniszczonych mogło zostać co najmniej 10 samochodów.

– Dwa nasze, jeden naszego gościa, a pozostałe to samochody uczestników juwenaliów. Zostały porysowane auta stojące na naszym parkingu na całej długości ulicy. Ktoś albo gwoździem, albo kluczem porysował samochody. Zauważyliśmy to w sobotę rano. Auta zostały zniszczone po godz. 1:00 w nocy – mówi Rzeszów News o. Gałecki.

Zdaniem dominikanów samochody porysowano specjalnie. – Ktoś szedł i z premedytacją rysował auta. Zrobiono to złośliwie. Jedna z kobiet, jak zobaczyła, co się stało z jej autem, to się rozpłakała – mówią zakonnicy.

Kim są sprawcy?

„Skoro sprawców jeszcze nie ustalono, to skąd wiadomo, że byli uczestnikami juwenaliów?” – pyta Ela na Facebooku. „Całą noc wokół klasztoru chodzili właśnie uczestnicy juwenaliów” – odpowiadają dominikanie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Zakonnicy nie mają jednak przekonywających dowodów, że to właśnie uczestnicy juwenaliów porysowali samochody.

– Nie mamy monitoringu, nikogo za rękę nie złapaliśmy. O zdarzeniu powiadomiliśmy policję. Nasz prawnik przygotowuje skargę do organizatorów juwenaliów za niewłaściwe zabezpieczenie imprezy. Może w przyszłym roku będzie to lepiej wyglądało. Nie mamy kontaktu z osobami, których samochody zostały zniszczone, bo ci ludzie odjechali. Apelujemy do nich, by się z nami skontaktowali – mówi o. Artur Gałecki.

Wstyd dla Rzeszowa

Kontakt z klasztorem oo. Dominikanów: ul. Dominikańska 15, tel. 17 860 91 30, 17 860 91 32.

„Wstyd dla Rzeszowa!”. „Zastanawiam się, co kieruje takimi „ludźmi”, Korzystałem z parkingu klasztoru. Odjechałem ok. 2-2:30. Samochód OK”. „Masakra” – komentują sprawę internauci.

XXI Rzeszowskie Juwenalia rozpoczęły się w czwartek na Miasteczku Akademickim Politechniki Rzeszowskiej. Zdjęcia z czwartkowych koncertów możecie zobaczyć TUTAJ, a TUTAJ z piątkowych. Sobota to ostatni dzień imprezy. Zagrają: TaLLib & Sztoss, Miuosh, Elektryczne Gitary, Coma oraz Bracia Figo Fagot.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama