Niezrozumiałe zachowania samolotów sportowych podczas ich startu w zawodach spróbuje wytłumaczyć Łukasz Czepiela, zawodowy pilot, uczestnik wyścigów Red Bull Air Race. Spotkanie na Politechnice Rzeszowskiej w najbliższą środę (28 maja).

Na PRz dojdzie do kolejnego spotkania teorii z praktyką, które odbędzie się w ramach wykładu z cyklu Red Bull Ryzyk Fizyk! Biorą w nich udział przedstawiciele nauki wraz z zawodowymi sportowcami. Celem zajęć jest tłumaczenie zjawisk w sporcie, które zadziwiają i na pierwszy rzut oka są niewytłumaczalne. Dzięki połączeniu teorii oraz praktyki istnieje możliwość uzyskania racjonalnych odpowiedzi. Uczestnicy wykładu będą mieli szanse dowiedzieć się, jakie siły aerodynamiczne działają na skrzydła samolotów oraz jak ważnym elementem w tym sporcie jest psychika pilota.

W murach rzeszowskiej uczelni zostanie podjęta próba wytłumaczenia niezrozumiałych zachowań samolotów sportowych podczas ich startów w zawodach. Zajęcia poprowadzą Łukasz Czepiela,  zawodowy pilot, uczestnik wyścigów Red Bull Air Race, który omówi kwestie praktyczne oraz dr inż. Adam Sieradzki z Instytutu Fizyki Politechniki Wrocławskiej, przedstawiciel świata naukowych twierdzeń i liczb.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Poprzednio w rolę wykładowców Red Bull Ryzyk Fizyk wcielili się zawodowy siatkarz Zbigniew Bartman oraz profesjonalny kierowca rajdowy Michał Kościuszko.

Wykład Red Bull Ryzyk Fizyk na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się w najbliższą środę (28 maja) w Zespole Sal Wykładowych, w budynek S, w sala S1 przy ul. Powstańców Warszawy 10. Początek o godz. 15:00. Wstęp wolny.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama