Reklama

Blisko 100 tysięcy złotych wyłudził 25-letni mieszkaniec Tarnobrzega na rzekome leczenie tętniaka. Policjanci zdemaskowali oszusta, przedstawiając mu 28 zarzutów.

[Not a valid template]

 

Tarnobrzescy policjanci skierowali wniosek o tymczasowe aresztowanie 25-letniego mieszkańca Tarnobrzega. Mężczyzna, wykorzystując dobre serca darczyńców, wyłudził blisko 100 tysięcy złotych na rzekome leczenie tętniaka.

Pierwszą prośbę o pomoc młody mężczyzna skierował do  84-letniej kobiety w sierpniu 2014 roku. Powoływał  się na chorobę i prosił o pieniądze na wykupienie leków. Chętną do niesienia pomocy kobietę oszust zaczął regularnie odwiedzać. Gdy zorientował się, że kobieta posiada na koncie znaczną sumę pieniędzy 25-latek poprosił o wsparcie leczenia jego chorego synka.

Oszust wybrał z konta kobiety ponad 60 tys. zł, staruszka sprzedała na potrzeby leczenia gromadzoną przez długie lata wartą ponad 20 tys. zł złotą biżuterię.

Gdy zabrakło jej gotówki na pomoc, pożyczyła pieniądze u swoich sąsiadów, a potem przekazywała je oszustowi.

Z ustaleń policjantów wynika, ze 25 latek za wyłudzone pieniądze kupił komputer, telefon komórkowy oraz skuter.  Starsza kobieta kupiła też na raty telewizor dla oszusta.

84-letnia kobieta, nie była jedyna ofiara 25-latka. Oszukał również 80-letnią znajomą, ona również przekazała pieniądze oszustowi.

Kilka dni temu policjanci zdemaskowali oszusta. Zatrzymany 25-latek był kompletnie zaskoczony wizytą funkcjonariuszy i nie stawiał oporu. Śledczy przedstawili mu 28 zarzutów. Policjanci zabezpieczyli u 25-latka sprzęt komputerowy, dokumenty oraz karty bankomatowe. 25-letni mężczyzna był w przeszłości notowany za podobne przestępstwa.

Oszust wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Policja twierdzi, że sprawa ma charakter rozwojowy.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: