Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Łańcucie
Reklama

Kilkudziesięciu osobom udostępnił programy płatnych platform cyfrowych 41-letni mieszkaniec gminy Białobrzegi. Grozi mu za to do trzech lat więzienia. 

Policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie ustalili, że mieszkaniec powiat łańcuckiego nielegalnie i za pieniądze udostępnia klucze z kart abonenckich jednego z operatorów telewizji satelitarnej. Policjanci z Rzeszowa oraz Łańcuta ustalili, że sharingiem zajmuje się 41-letni mieszkaniec gminy Białobrzegi.

– Mężczyzna od ubiegłego roku nielegalnie, poprzez sieć internetową udostępniał kilkudziesięciu osobom odbiór kanałów telewizji satelitarnej w pełnym dostępnym na rynku pakiecie programowym. Za usługę pobierał opłatę dużo niższą niż płacą legalni abonenci – informuje sierż. sztab. Wojciech Gruca, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie.

41-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Grozi mu kara do trzech pozbawienia wolności. – Odpowiedzialności karnej nie unikną również odbiorcy nielegalnego sygnału – zapowiada policja.

Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Łańcucie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: