Reklama

35-letni mieszkaniec Mielca został oskarżony o stalking. Włamał się do poczty internetowej fotomodelki. Zażądał od niej seksu. Groził kobiecie, że jeżeli się nie zgodzi, to zdjęcia zobaczą jej dzieci i zamieści je na stronach prostytutek.

Sprawą zajmowała się Prokuratura Rejonowa w Lubinie. To ona oskarżyła 35-latka o stalking. W Lubinie mieszka kobieta, która stała się ofiarą mieszkańca Mielca. Prokuratura twierdzi, że mężczyzna „uporczywie nękał” fotomodelkę przez trzy miesiące. W tym czasie wysyłał jej obraźliwie wiadomości i szantażował kobietę, że ujawni jej nagie zdjęcia, jeżeli nie zgodzi się z nim uprawiać seksu.

Prokuratura ustaliła, że fotomodelka od grudnia 2012 r. współpracowała z kilkoma fotografami, którzy robili jej zdjęcia, w tym także akty. Część zdjęć, które nie prezentowały jej nagiego wizerunku kobieta publikowała na publicznie dostępnym portalu internetowym kojarzącym modelki i fotografów zainteresowanych współpracą.

Wysłał 12 nagich zdjęć

Akty fotomodelka trzymała w podfolderze „Zdjęcia”, ale nie zamieściła ich w internecie, tylko miała je na poczcie e-mail. Kobieta twierdzi, że hasła do poczty nikomu nie dawała. Prokuratura ustaliła, że mężczyzna nie znał osobiście fotomodelki, ale chętnie odwiedzał portal modelek i fotografów.

Prokuratura twierdzi, że 35-letni mieszkaniec Mielca wiele razy włamywał się do poczty kobiety i ukradł z niej nagie zdjęcia fotomodelki. Mężczyzna w grudniu 2012 roku dwa razy podał się za fotomodelkę i do jej członka rodziny wysłał 12 nagich zdjęć kobiety.

Od grudnia 2012 r. do końca lutego 2013 r. mielczanin wysyłał fotomodelce SMS-y oraz MMS-y, zawierające jej nagie fotografie.

– Oskarżony szantażował także kobietę, grożąc, że rozpowszechni jej zdjęcia z nagim wizerunkiem, jeżeli ta nie odbędzie z nim stosunku seksualnego – czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Mężczyzna groził kobiecie, że nagie zdjęcia ujawni także jej dzieciom i zamieści razem z imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu na portalach, na których ogłaszają się prostytutki.

Elektrotechnik oskarżony

Kobieta powiadomiła prokuraturę. Sprawca został ustalony dzięki adresowi IP. Prokuratura dysponowała również opinią informatyczną, która nie pozostawiła złudzeń, że to właśnie mieszkaniec Mielca był sprawcą stalkingu. Postawiono mu zarzuty uporczywego nękania kobiety.

35-latek podczas przesłuchania nie przyznał się do przestępstwa, ale jego wyjaśnienia były na tyle nie przekonywujące, że prokuratura zdecydowała się oskarżyć mężczyznę o stalking. Mieszkaniec Mielca ma średnie wykształcenie, z zawodu jest elektrotechnikiem, nie był wcześniej karany.

Za nękanie kobiety grozi mu kara od 3 miesięcy do 3 lat pozbawienia wolności. Proces mężczyzny będzie się toczył w Sądzie Rejonowym w Lubinie.

Stalking ścigany jest w Polsce od ponad trzech lat.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: