Reklama

Dzięki współpracy funkcjonariuszy Straży Granicznej w Jasionce i  funkcjonariuszy Europolu w ciągu paru godzin ujęto sprawcę kradzieży telefonu komórkowego w Norwegii.

 

Wczoraj (21 stycznia) strażnicy graniczni z Jasionki otrzymali informację z Europolu, że na lotnisku może wylądować samolot, na pokładzie którego znajduje się mężczyzna podejrzany o dokonanie parę godzin wcześniej kradzieży telefonu o wartości 400 euro.

26-letni Polak, mieszkaniec województwa lubelskiego, do Rzeszowa przyleciał samolotem linii Ryanair z Oslo. Mężczyzna posiadał przy sobie telefon, jego numer IMEI (unikatowy numer telefonu). Zgadzał się z tym, który zaginął w Norwegii.

Z dokonanych ustaleń wynika, że zatrzymany Polak od listopada ubiegłego roku pracował w Norwegii jako pracownik budowlany. Dwa dni temu został zwolniony z pracy. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna przed odlotem do Polski ukradł telefon swojemu byłemu pracodawcy.

26-latek został osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych w Komendzie Miejskiej w Rzeszowie. Sprawę prowadzi policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.