Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie

Strzyżowscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy ukradli elektronarzędzia, w tym agregat prądotwórczy, służący niepełnosprawnemu dziecku. Skradzione przedmioty udało się odzyskać. 

Jak poinformowała kom. Katarzyna Kosturek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie, kryminalni zostali poinformowani o kradzieży agregatu prądotwórczego, piły spalinowej oraz wyrzynarki i innych elektronarzędzi.

Jak się okazało, agregat należał do rodziców niepełnosprawnego dziecka, a potrzebny był do działania aparatury ratującej życie, na wypadek braku prądu. – Straty wstępnie oszacowano na ponad 7 tys. zł – opisuje kom. Kosturek. 

Strzyżowscy kryminalni ustalili sprawców kradzieży – to trzej mieszkańcy powiatu dębickiego w wieku od 23 do 25 lat. Przyznali się także do innej kradzieży na terenie powiatu strzyżowskiego, gdzie ukradli felgi samochodowe o wartości około 15 tys. zł.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty, grozi im do 5 lat więzienia. 

Policjanci odzyskali skradziony agregat i elektronarzędzia, które przekazali właścicielowi. Insp. Mirosław Wośko, komendant powiatowy policji w Strzyżowie, przekazał również drobny upominek dla dziecka, któremu ukradziony agregat.

Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama