Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

Rzeszowscy policjanci z komendy wojewódzkiej zatrzymali 42-letniego Macieja J., mieszkańca Tarnobrzega, który przez 9 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 

Macieja J. zatrzymali policjanci z Zespołu do Spraw Poszukiwań i Identyfikacji Osób oraz Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Rzeszowie. – Mężczyzna był poszukiwany od 2012 roku – poinformowała podinsp. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik KWP.

42-latek był poszukiwany na podstawie listu gończego, który wydał Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu. W 2017 r. wydał on łączny wyrok w trzech różnych sprawach, za które Maciej J.  był skazany przez tarnobrzeskie sądy (rejonowy i okręgowy) i w sąd w Staszowie.  

Sąd wymierzył mieszkańcowi Tarnobrzega cztery lata bezwzględnego więzienia za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, przestępstwa narkotykowe oraz oszustwo. Maciej J. nie trafił wtedy do aresztu. Wydano za nim także Europejski Nakaz Aresztowania.

Policjanci ustalili, że 42-latek najprawdopodobniej ukrywa się na terenie Francji. O pomoc w namierzeniu Macieja J. poprosili Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji. Policjanci przez lata weryfikowali sygnały, gdzie mężczyzna mieszka. 

Maciej J. został wreszcie zatrzymany w środę na terenie powiatu krośnieńskiego. – Przebywał w domku letniskowym, do Polski przyjechał na wakacje. 42-latek nie krył zaskoczenia wizytą policjantów – dodaje podinsp. Tabasz-Rygiel. 

Mężczyzna został przewieziony do zakładu karnego.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: