Ul. Grottgera przed budynkiem dworca PKP zamknięta na dłużej. Archeolodzy w akcji

 – W związku z pracami archeologicznymi do 20 czerwca przedłuży się zamknięcie odcinka ul. Grottgera – poinformował w piątek po południu ratusz.

 

Zdjęcia: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa 

Plac Dworcowy i sąsiadujące z nim działki zostały zamknięte dla ruchu samochodowego pod koniec kwietnia. To właśnie wtedy rozpoczęła się budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. 

Wykonawca – Budimex – zaczął od przebudowy instalacji podziemnych. Część z ich biegnie pod ulicą Grottgera i konieczne było wyłączenie z ruchu odcinka drogi od ul. Św. Mikołaja do placu Kilińskiego. Równocześnie prowadzone są prace archeologiczne.

– Jedno ze stanowisk archeologicznych znajduje się przy ul. Grottgera, w rejonie hotelu Polonia. Aby mogło zostać ono należycie sprawdzone i zabezpieczone konieczne jest jeszcze kilkanaście dni prac – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

W związku z tym, termin uruchomienia możliwości przejazdu w dwóch kierunkach ul. Grottgera został przesunięty na 20 czerwca. Pierwotnie utrudnienia w ruchu miały trwać miesiąc. 

Ponadto, po sygnałach od mieszkańców, przy ul. Grottgera zostanie wyznaczonych osiem miejsc postojowych kiss&ride. To miejsca, gdzie można na chwilę zatrzymać samochód. Zostaną wyznaczone przy Grottgera po stronie kamienic, będą tam od 20 czerwca. 

Budowa RCK składa się z przebudowy placu Dworcowego i budowy pod nim parkingu dla ponad 100 aut oraz taksówek i rowerów, przebudowy dróg w rejonie dworca PKP oraz znajdującego się przed nim placu – od skrzyżowania z ul. Asnyka do ul. Bardowskiego. Na skrzyżowaniu Grottgera i Asnyka będzie rondo.

Ostatni, trzeci etap, to przebudowa budynku dworca. Budowa RCK będzie kosztowała ok. 74 mln zł. 

oprac. (la)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama