W iście ekspresowym tempie ks. Sondej doczeka się w Rzeszowie ulicy swojego imienia. Radni podejmą decyzję 24 marca. Niecały miesiąc od jego śmierci.

Ks. infułat Józef Sondej zmarł w sobotę 28 lutego, w wieku 100 lat. Już w poniedziałek prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc polecił swoim urzędnikom przygotowanie odpowiedniego wniosku o utworzenie ulicy imienia duchownego.

I wniosek został przygotowany. Został włączony do porządku obrad najbliższej rady miasta, 24 marca.

Jeśli radni go zaakceptują – a raczej na pewno tak się stanie – ulicą ks. Józefa Sondeja zostanie nazwany fragment dotychczasowej ul. Dojazd Staroniwa. Chodzi o odcinek od ul. ks. Jałowego do ul. Pułaskiego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dlaczego akurat tam?

Ulica znajduje się tuż obok Kościoła Chrystusa Króla a ks. Sondej był wieloletnim proboszczem tej parafii. Pełnił tę funkcję od 1955 do 1994 r. W późniejszych latach, już jako emeryt, nadal pracował na jej rzecz.

W 1995 r. otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. W 2008 r. został także odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej i za działalność na rzecz przemian demokratycznych w Polsce.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama