Reklama

Wkrótce zakończy się przetarg na wykonanie dokumentacji poszerzenia ul. Podkarpackiej w Rzeszowie. Chodzi o odcinek od ul. 9 Dywizji Piechoty do granic miasta.

Kilka dni temu nastąpiło otwarcie kopert z ofertami.

– Zgłosiły się cztery firmy – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – W tej chwili trwa jeszcze wymiana pytań i odpowiedzi między oferentami a komisją przetargową. Myślę, że ok. 15 lipca powinno nastąpić rozstrzygnięcie przetargu. Później wyłoniony zwycięzca będzie miał ok. 5 miesięcy na opracowanie koncepcji.

A jak według niej będzie docelowo wyglądał przebudowany odcinek ul. Podkarpackiej?

– Ulica będzie mieć szerokość obecnej Podkarpackiej – mówi Chłodnicki. – Cztery pasy ruchu, ścieżkę rowerową, oczywiście chodnik i oświetlenie. Wymieniona zostanie też cała podziemna infrastruktura – dodaje.

Rozpoczęcie prac planowane jest na przyszły rok. Na razie nie wiadomo, jak kosztowna może być inwestycja. Jakikolwiek kosztorys będzie możliwy do sporządzenia po wykonaniu dokumentacji.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. Mam wrażenie, że Rzeszów ma za dużo pieniędzy i nie wie, co z nimi robić. Chętnie przyjmę nadwyżkę i jakoś ją zainwestuję.

Comments are closed.