Zdjęcie: Łukasz / Czytelnik Rzeszów News

Coraz bliżej rozbudowy ulicy Senatorskiej na rzeszowskim osiedlu Budziwój. W  ratuszu podpisano umowę na wykonanie projektu dla 6-kilometrowej drogi.

– To nie będzie skomplikowana inwestycja – mówił w środę (28 września) prof. Tomasz Siwowski, prezes firmy Promost Consulting, która zajmie się opracowaniem projektu. To będzie dokument rozpoczynający przygotowania do rozbudowy ulicy. 6 lat temu ta sama firma stworzyła koncepcję dla tego połączenia.

Ulica Senatorska ma być przebudowana i wydłużona do 6,3 km. Inwestycja rozpocznie się od skrzyżowania z Jana Pawła II. Senatorska będzie poszerzona na 700-metrowym odcinku, a następnie zostanie poprowadzona po nowym śladzie, wzdłuż Wisłoka, wzdłuż granicy Rzeszowa i Boguchwały, aż do ulicy Budziwojskiej 

– Otworzy nowe perspektywy dla całego osiedla – podkreśla prof. Siwowski. – Dla nas to sprawa strategiczna – dodaje Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 

Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

– Podczas prac na ul. Sentorskiej zostaną przebudowane dwa skrzyżowania: z Jana Pawła II, i ul. Miejską. Będą też dwa nowe – jedno połączy się z nowym odcinkiem drogi biegnącym w kierunku Wisłoka, a drugie przy połączeniu z ul. Budziwojską – tłumaczy Andrzej Maciejko, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Nowa droga będzie mieć 7 metrów szerokości, chodniki po obu stronach, ciąg pieszo-rowerowy, wzdłuż staną lampy z oświetleniem LED-owym. Będzie prowadzić do mostu na Wisłoku, łączącego rzeszowskie osiedle Budziwój z gminą Boguchwała. Teraz jest tam kładka. Projekt mostu jest już gotowy, potrzebne są tylko pieniądze.

– Prowadzimy rozmowy z władzami Boguchwały, rozmawialiśmy też ze starostą rzeszowskim – powiedział prezydent Fijołek.

Promost ma 17 miesięcy na przygotowanie projektu rozbudowy ulic od Jana Pawła II do ul. Budziwojskiej. Miasto zapłaci za dokument 1,8 mln zł. Przetarg został rozstrzygnięty trzy tygodnie temu.

Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama