Reklama

Użytkownicy smartphone’ów i tabletów mogą na bieżąco otrzymywać informacje na temat rzeszowskiego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Aplikację uruchomiła współpracująca z ratuszem firma theappCreate.

Jak poinformował Urząd Miasta w Rzeszowie, aplikacja jest bezpłatna dla mieszkańców Rzeszowa. Jest już dostępna na dwóch platformach: Android, iOS. Wystarczy w sklepie z aplikacjami wpisać nazwę: SegregujRES.

Po zainstalowaniu aplikacji każdy mieszkaniec na smartphone’a otrzyma informacje z terminami odbioru poszczególnych rodzajów odpadów z jego nieruchomości. Będzie mógł włączyć funkcję przypomnienia, np. dzień wcześniej o wywozie odpadów.

Aplikacja zapewnia dostęp do aktualnych informacji na temat rzeszowskiego systemu gospodarowania odpadami, przepisów prawnych, cenników odbioru poszczególnych frakcji odpadów, ich definicji, godzin funkcjonowania Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, adresu znajdującej się w pobliżu zamieszkania apteki, odbierającej przeterminowane leki, organizacji Mobilnych Punktów Zbierania Odpadów Niebezpiecznych i wiele innych.

W zakładce „Deklaracje” dostępne są wzory formularzy wraz z opisem, w jakim terminie i gdzie należy je złożyć. Aby ułatwić komunikację, do potrzebnych informacji każdego posiadacza smartphone’a doprowadzi interaktywna mapa za pomocą GPS.

Oprócz funkcji informacyjnej aplikacja służy do edukacji w zakresie ochrony środowiska i wspierania mieszkańców w skutecznym segregowaniu odpadów. Jedna z jej zakładek poświęcona jest twórczości plastycznej dzieci i młodzieży z rzeszowskich szkół.

Aplikacja SegregujRES powstała w ramach programu promocyjnego „Startuj z Rzeszowem”. Jego celem jest wspieranie lokalnego ekosystemu start-upowego i rozwoju przedsiębiorczości wśród młodych. Grafikę do aplikacji za darmo wykonał Michał Probola.

Ratusz zachęca do skorzystania z aplikacji. Przypomina, że na miejskiej platformie komunikacyjnej Dobre Pomysły mieszkańcy mogą proponować dodatkowe funkcje miejskich aplikacji. Najpotrzebniejsze opcje zostaną wdrożone.

Głosować oraz publikować pomysły można TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama