Ulica Jagiellońska zamknięta. Zamieniła się w deptak [FOTO]

Ulica Jagiellońska w Rzeszowie zamknięta dla ruchu samochodowego. Jej odcinek od ulicy 3 Maja do sklepu Żabka właśnie zamienił się w deptak. Na miejscu są już drzewka i ławki.

 

O tym, że ulica Jagiellońska stanie się deptakiem, poinformowaliśmy w piątek. Zamknięcie Jagiellońskiej dla ruchu samochodowego prezydent Konrad Fijołek zapowiadał już w lipcu. Decyzję jednak odłożył, bo nie podobała się ona mieszkańcom.

W sierpniu wypracowano porozumienie: ograniczenia tak, całkowity zakaz ruchu samochodowego – nie.

O efektach rozmów pisaliśmy – TUTAJ. Propozycje mieszkańców są analizowane przez miejskich urzędników, z niektórych utworzone zostaną projekty. 

– Zanim do tego dojdzie, chcę pokazać rzeszowianom, jak ta ulica może wyglądać jako deptak. Urządzimy go na tydzień przy okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – ogłosił w piątek Fijołek.

Zamykanie Jagiellońskiej rozpoczęło się we wtorek o godz. 18:00. W środę rano, od skrzyżowania z ulicą 3 Maja do sklepu Żabka, ustawiano parklety i roślinność. Jagiellońska pozostanie deptakiem do 22 września. 

Z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu wyłączona zostanie także część ulicy Mickiewicza – od Rynku do skrzyżowania z ulicą Gałęzowskiego. Prezydent chce, aby w przyszłości stała się ona deptakiem na stałe.

Mickiewicza zostanie zamknięta na sobotę, 18 września. Początek prac w piątek o godz. 16:00.

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama