Zdjęcie: Google Maps

Przy ulicy Makuszyńskiego w Rzeszowie zostanie wybudowana kanalizacja deszczowa, mieszkańcy będą też mieli rozbudowaną drogę.

Kanalizacja deszczowa ma rozwiązać problem z nadmiarem wody przy opadach deszczu czy roztopach. Miasto ogłosiło przetarg na budowę kanalizacji. Firmy mogą oferty składać do 18 maja. W budżecie miasta na inwestycję jest prawie 3 mln zł. 

Budowa odwodnienia przy ul. Makuszyńskiego jest częścią większego projektu. Pierwszy etap zrealizowano w 2019 roku przy ul. Gościnnej, teraz drugi ma być przy ul. Makuszyńskiego.

Kanalizacja ma mieć kilometr i zostanie wpięta do wybudowanej już sieci przy ul. Gościnnej. – Prace mają się rozpocząć zaraz po wyłonieniu wykonawcy, który będzie miał rok na wszystkie roboty – poinformowała Monika Konopka z Urzędu Miasta w Rzeszowie. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Kolejnym etapem będzie przebudowa ulicy Makuszyńskiego. Na razie ogłoszono przetarg na opracowanie projektu wraz z uzyskaniem zezwolenia na inwestycję oraz innych niezbędnych decyzji administracyjnych.

Projekt ma dotyczyć rozbudowy Makuszyńskiego (1 km), poszerzenia jezdni do 6 metrów oraz budowy chodnika, przebudowy oświetlenia i rozbudowy skrzyżowań.  Na oferty firm projektowych miasto czeka do 17 maja.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama