Ulica Mickiewicza
Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Z ulicy Mickiewicza zniknęły ogródki letnie, ze względu na które ograniczono tam ruch samochodowy. Mimo to ulica pozostanie zamknięta dla samochodów.

W maju informowaliśmy, że strefa pieszo-rowerowa w centrum Rzeszowa powiększyła się o odcinek ulicy Mickiewicza (od jej skrzyżowania z ulicą Joselewicza do Rynku), a także o część ulicy Joselewicza – od jej skrzyżowania z ulicą Przesmyk do ulicy Mickiewicza. 

Zmiany miały posłużyć przede wszystkim restauratorom, którzy zyskali dzięki nim więcej przestrzeni na ogródki letnie, ale mimo zakończenia sezonu ogródkowego – wjazd na obydwie ulice nadal blokują donice z kwiatami.

Dlaczego? Wspomniane fragmenty zarówno Joselewicza, jak i Mickiewicza pozostaną zamknięte dla samochodów na stałe. Mają na tym skorzystać piesi i rowerzyści. 

– Od początku zakładaliśmy, że ruch zostanie tam ograniczony nie czasowo, a stale – przyznaje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. – Dodatkowo planujemy wydłużyć strefę pieszo-rowerową na ulicy Mickiewicza, przynajmniej do jej skrzyżowania z ulicą Gałęzowskiego – dodaje Gernand. 

O tym, kiedy większa część ulicy Mickiewicza miałaby stać się deptakiem, urzędnicy na razie nie mówią. 

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama