Zdjęcie: Łukasz / Czytelnik Rzeszów News
– Brakuje chodników, oświetlenia, nawierzchnia jest jak z niemieckiej „Bawarskiej 5”, kategoria „drogi leśne” – alarmują mieszkańcy ulicy Senatorskiej na rzeszowskim osiedlu Budziwój. 

 
Problemy z fatalną jakością dróg na osiedlu od ponad roku spędzają sen z powiek mieszkańcom Budziwoja. Rozkopane, zabłocone, dziurawe – tak mniej więcej wygląda część ulic na tym osiedlu. Trochę nie ma się co temu dziwić – miasto w 2018 roku rozpoczęło trwającą do maja br. budowę kanalizacji deszczowej o wartości prawie 100 mln zł. 
 
Na fatalny stan dróg narzekali już mieszkańcy ulicy Herbowej i Gościnnej, teraz narzekają ci, co mieszkają przy ul. Senatorskiej. Łukasz, Czytelnik Rzeszów News, twierdzi, że warunki panujące na tej drodze przypominają te z ubiegłego wieku.
 
„Wzdłuż ulicy brakuje chodników, oświetlenia. Nawierzchnia drogi jest jak z niemieckiej „Bawarskiej 5”, kategoria „drogi leśne”. Brak podłoża, poboczy, oświetlenia powodują, że droga jest ciężko przejezdna i niebezpieczna. Po licznych opadach pobocza są w fatalnej kondycji, a dzieci, spacerując ulicą, najlepiej jakby miały kaski ochronne i reklamówki na butach” – pisze w liście do naszej redakcji Łukasz. 
 
„Władze Rzeszowa jeszcze w 2015 roku obiecały poprawienie nawierzchni jezdni, gdy zostanie wybudowana kanalizacja deszczowa. Inwestycja została zakończona, a stan drogi znacząco się pogorszył” – dodaje.
 
Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie przyznaje, że fragmentami ul. Senatorskiej wygląda nie najlepiej. To, co na teraz może zrobić, to prace związane z tzw. bieżącego utrzymania dróg. – Chcemy do końca roku doprowadzić ul. Senatorską do stanu używalności. Zostaną poprawione pobocza, miejscami zostanie położony nowy asfalt, będą łatane dziury – deklaruje Andrzej Maciejko, p.o. dyrektora MZD. 
 

A co z obiecaną rozbudową drogi? Ta też będzie. Kiedy? Nie wiadomo. Gruntowny remont 700-metrowego odcinka ul. Senatorskiej od ul. Jana Pawła II jest planowany w ramach dużej inwestycji, którą Rzeszów przygotowuje wspólnie z gminą Boguchwała i Starostwem Powiatowym w Rzeszowie.

Zdjęcie: Łukasz / Czytelnik Rzeszów News

Realizację zaplanowano na lata 2021-2022. Czy uda się ten termin utrzymać? Nie wiadomo, ponieważ gmina Boguchwała i starostwo wciąż szukają pieniędzy na finansowanie inwestycji. Jeśli dojdzie ona do skutku, wówczas ul. Senatorska zostanie poszerzona do 7 metrów, zyska chodniki oraz oświetlenie uliczne.

Zostanie także położona całkowicie nowa nawierzchnia. 

(jg)

Zdjęcie: Łukasz / Czytelnik Rzeszów News

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama