Reklama

Już 2 stycznia o godzinie 12.00 rozpoczyna się rejestracja na 1 Ultramaraton Podkarpacki 2014. Zawody rozgrywane będą na dwóch dystansach – 70 i 110 kilometrów.

Ultramaraton Podkarpacki odbędzie 31 maja. Bieg ma charakter liniowy, zawodnicy będą rywalizowali na pofałdowanej trasie. Bieg został uznany jako kwalifikujący do Biegu Granią Tatr w sezonie 2015.  Start i meta zlokalizowane będą na Rynku w Rzeszowie, a zawody rozpoczną się o wschodzie słońca – o godzinie 4.21.

Szczegółowy regulamin Ultramaratonu Podkarpackiego i trasa znajdują się na stronie zawodów: www.ultramaratonpodkarpacki.pl. Zdjęcia i filmy znajduje się na profilu zawodów: Facebook.com/ultrapodkarpacki.

Organizatorzy przewidzieli w ramach zawodów akcję „Ultramaratończycy dzieciom” w trakcie której będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Sponsorzy wpłacą określoną sumę za każdy przebiegnięty kilometr przez zawodników, którzy ukończą bieg.

W zawodach przewidziano klasyfikację open mężczyzn i kobiet oraz odrębną dla służb mundurowych. Limit miejsc wynosi 200 osób. Organizatorzy dopuszczają zwiększenie limitu.

Uczestnicy Ultramaratonu Podkarpackiego mogą skorzystać z bezpłatnego noclegu w hali sportowej ROSIR (ul. ks. Jałowego 23A). Hala będzie otwarta od piątku (30.05) od godz. 15.00 do niedzielnego południa (01.06). Należy mieć własną karimatę i śpiwór. Uczestnicy Ultramaratonu będą mieli dostęp do węzła sanitarnego oraz depozytu.

Trasa Ultramaratonu Podkarpackiego

70 km

110 km

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: