Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Na prawie 43,5 mln zł opiewa umowa podpisana przez miasto Rzeszów z firmą Eurovia, która wybuduje połączenie ulicy Krzyżanowskiego z Wieniawskiego.

Umowę podpisano we wtorek, 7 maja, tuż po zaprzysiężeniu Konrada Fijołka na prezydenta Rzeszowa. – To pierwsza moja decyzja w tej kadencji – podkreślił Fijołek. 

Droga połączy ul. Krzyżanowskiego z Wieniawskiego, ma sprawić, że mieszkańcy osiedli Słocina i Zalesie będą mieli dogodne połączenie z centrum Rzeszowa. 

O budowie drogi mówiło się od lat, miała być gotowa w 2022 r. Inwestycję opóźnili działkowcy, nie zgadzali się, by połączenie przechodziło przez środek ogrodów na Zalesiu

– To niełatwa inwestycja, przebiega przez trudny teren. Udało się jednak tak ją poprowadzić, że tylko minimalnie ingeruje w ogrody działkowe – mówi Konrad Fijołek.

Przetarg na wykonawcę inwestycji wygrała Eurovia. Złożyła najniższą ofertę – 43,371 mln zł. Ofert było osiem. Miasto i tak musi do budowy drogi dołożyć ok. 13 mln zł. 

Nowa droga będzie miała 1,4 km długości i 7 metrów szerokości. Po obydwu jej stronach powstaną chodniki o szerokości dwóch metrów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Częścią inwestycji będzie także budowa ścieżek rowerowych, oświetlenia, zatok autobusowych, przebudowa i budowa kanalizacji deszczowej.

Ponadto przebudowane zostanie skrzyżowanie nowej drogi z alejami Armii Krajowej (ok. 300 m) i Krzyżanowskiego (ok. 60 m).

Powstaną dwa nowe skrzyżowania – u zbiegu nowego łącznika z ul. Wieniawskiego i z ul. Powstańców Listopadowych. Łącznik ma odciążyć m.in. ul. Paderewskiego.

– Postaramy się zminimalizować wszelkiego rodzaju utrudnienia dla mieszkańców i dla miasta – zadeklarował Arkadiusz Kierkowicz, dyrektor Regionu Południe w Eurovii.

Budowa ma się zakończyć w styczniu 2026 roku. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama