Fot. Maciej Rałowski. Na zdjęciu park przy ul. Rycerskiej.
Reklama

Za unijne pieniądze miał zostać wyremontowany park przy ul. Dąbrowskiego w Rzeszowie. Nic jednak z tego nie wyszło. Ratusz liczy na to, że chociaż z oszczędności po przetargach odnowi park przy ul. Rycerskiej.

– Chcemy remontu Ogrodu Miejskiego im. Solidarności w Rzeszowie. Od wielu miesięcy park niszczeje, a mieszkańcy nie mogą się doczekać długo oczekiwanego i obiecanego remontu – apelowali jeszcze we wrześniu mieszkańcy Rzeszowa

Na Facebooku pojawiła się strona, poświęcona właśnie tej inicjatywie. Utworzono ją z inicjatywy Marcina Deręgowskiego, miejskiego radnego Platformy Obywatelskiej.

W grudniu do idei remontowania parków w Rzeszowie dołączyli nawet radni PiS w Radzie Miasta, którzy w ramach „Zielonego Pakietu dla Rzeszowa” zaproponowali, aby na odnowienie trzech parków (przy ul. Dąbrowskiego, Rycerskiej oraz Parku Sybiraków) zapisać w budżecie miasta na 2018 rok 5 mln zł, a na 2019 – 9 mln zł.

Ostatecznie w budżecie na 2018 rok nie zapisano ani grosza na rewitalizację jakiegokolwiek parku w Rzeszowie, bo pieniądze na wykonanie tych prac miały być z Unii Europejskiej. Chodziło o projekt „Polska-Białoruś-Ukraina”, gdzie Rzeszów miał go wspólnie realizować z ukraińskim miastem Kołomyja.

Nic jednak z tego nie wyszło, ponieważ okazało się, że nasi wschodni sąsiedzi nie  przygotowali odpowiednio wszystkich dokumentów i szansa na zdobycie unijnych pieniędzy przepadła.

I co teraz zamierza z tym fantem zrobić ratusz? – Pieniądze na rewitalizację rzeszowskich parków będziemy szukać w  oszczędnościach po przetargach. W pierwszej kolejności chcemy zająć się parkiem przy ul. Rycerskiej  – zapowiada Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Miasto już od kilku lat ma przygotowany projekt rewitalizacji tego parku. Może tym razem uda się go nie tylko odkurzyć, ale w końcu wcielić w życie, bo o remoncie zielonego obiektu przy ul. Rycerskiej mówi się już prawie od dekady.

Jeśli miastu uda się tym razem zrealizować plan, pierwsze prace remontowe przy ul. Rycerskiej mają ruszyć wiosną.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama