Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Podsumowanie mijającego roku w Unii Europejskiej będzie celem rzeszowskiej debaty, która odbędzie się w piątek (11 grudnia). 

Polacy dziś nie wyobrażają sobie życia poza Unią Europejską. Wspólnota kojarzy nam się z otwartymi granicami czy wielkimi funduszami na rozwój naszego kraju. Mijający rok był bardzo dynamiczny i przyniósł zmiany w UE, ale też w jej otoczeniu międzynarodowym.

Debata „Co dalej Unio?” to coroczne wydarzenie organizowane przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów (PIE ED) działający przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w piątek (11 grudnia) o godz. 14:00, w tym roku wyjątkowo w formule on-line.

W trakcie debaty podsumowany zostanie pierwszy rok pracy Komisji Europejskiej pod przewodnictwem Ursuli von der Leyen, omówione zostaną skutki pandemii COVID-19, zmiana sił na arenie międzynarodowej oraz kwestie związane z nowym budżetem i instrumentem Next Generation EU (Funduszem Odbudowy).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W tym roku w dyskusji udział wezmą: dr Beata Jurkowicz, specjalistka ds. kultury, branż kreatywnych, programu Erasmus Plus w Team Europe; Piotr M. Kaczyński, senior fellow z  Centrum Studiów Międzynarodowych oraz Dominik Łazarz, ekonomista, doradca ds. marketingu politycznego, ekspert ds. UE w PIE ED-Gdańsk oraz Rzeszów.

Dyskusję moderować będzie Sylwia K. Mazur – specjalistka ds. informacji europejskiej w PIE ED Rzeszów W związku z obostrzeniami spowodowanymi pandemią, debata odbędzie się on-line na platformie Cisco Webex. Debatę będzie też można śledzić m.in. na facebookowym profilu PIE ED – Rzeszów

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama